Nie ma przypadków, są tylko znaki.
Zakładki:
Moja książka, bo sam ją napisałem.

Jak zostac milionerem w 24 godziny
Zaglądam
Locations of visitors to this page Pagerank dla www.lonegunman.blox.pl
Web Pages referring to this page
Link to this page and get a link back!
View blog authority
visited 28 states (12.4%)
Create your own visited map of The World or website vertaling duits?
poniedziałek, 31 października 2005
Trudne rozmowy z córką

Córka: tato, jesteś juz stary?

Lonegunman: Raczej tak....

Córka: to dlaczego jeszcze nie umierasz?

ps. córka powróci w kolejnych odcinkach.

20:41, lonegunman
Link Komentarze (1) »
środa, 26 października 2005
Z zupełnie innej beczki

Rosjanie i Amerykanie pracują nad nowego typu "humanitarną" bronią biologiczną, która nie zabija, a jedynie zmienia zachowania i emocje ludzi. Polega na użyciu zmodyfikowanych genetycznie bakterii wytwarzających neuroprzekaźniki.

Pomysł ten zawsze był kuszący dla wojska i służb wywiadowczych. W ZSRR pierwsze badania w tym zakresie podjęto już w latach 70., ale nabrały one rozpędu dopiero teraz, wraz z postępem prac w inżynierii genetycznej - powiedział w wywiadzie dla tygodnika "New Scientist" Ken Alibek, były szef Biopreparatu - tajnego laboratorium broni biologicznej Związku Radzieckiego, zatrudniony obecnie przez departament obrony USA.

Na razie takie neuromanipulacje udało się przeprowadzić jedynie na zwierzętach. Przed kilku laty Larry Young oraz Thomas Insel z Uniwersytetu Emora wstrzyknęli poligamicznym myszom tylko jeden gen - kodujący neurohormon wazopresynę - by były bardziej wierne i troszczyły się o potomstwo. Zespół brytyjskich neurologów pod kierunkiem dr. T. Lovicka z uniwersytetu w Birmingham znacznie zmniejszył agresywność myszy po wstrzyknięciu im niewielkiej ilości serotoniny.

Niektórzy psychiatrzy są przekonani, że środkami farmakologicznymi można zmieniać osobowość zdrowego człowieka, jego charakter i temperament. Za 50 lat będzie dostępny cały zestaw środków zdolnych przemodelować charakter człowieka - twierdzi Jerome Kagan, psychiatra dziecięcy Uniwersytetu Harvarda. Jego zdaniem, psychiatria zostanie w przyszłości zdominowana przez farmakologię: ludzie częściej będą przychodzić do lekarza, by zmodyfikować swój charakter niż leczyć choroby psychiczne.

15:49, lonegunman
Link Komentarze (1) »
piątek, 14 października 2005
Adolf Hitler odlatuje do tajnej bazy nazistowskiej na Marsie (maj 1945)
14:55, lonegunman
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 października 2005
Face off

Zdjęcie nie najnowsze (II miejsce w kategorii Science and Technology World Press Photo, bodajże 2003), ale nadal robiace wrażenie, chociaż ta pani trzyma w dłoniach nie swoją twarz lecz jej odpowiednik ze sztucznej skóry.

13:53, lonegunman
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 października 2005
Kino europejskie
Smutne zabawy masturbacyjne - Intymnosc, 9 songs, Pianistka (w tym ostatnim niezapomniana scena krojenia  krocza przez główną bohaterkę, jako wyraz buntu przeciwko dominujacej matce, wszystko na podstawie literackich wywnętrzeń laureatki nagrody Nobla) - głupie, nudne i kontrowersyjne dla 5-latków. Niech już w końcu przyjdą muzułmanie i zagospodarują Europe po swojemu.
18:46, lonegunman
Link Komentarze (1) »
piątek, 07 października 2005
Potwór z bagien

Rzadkie zdjęcie pterodaktyla zrobione na bagnach biebrzańskich.

16:13, lonegunman
Link Dodaj komentarz »