Nie ma przypadków, są tylko znaki.
Zakładki:
Moja książka, bo sam ją napisałem.

Jak zostac milionerem w 24 godziny
Zaglądam
Locations of visitors to this page Pagerank dla www.lonegunman.blox.pl
Web Pages referring to this page
Link to this page and get a link back!
View blog authority
visited 28 states (12.4%)
Create your own visited map of The World or website vertaling duits?
poniedziałek, 31 lipca 2006
Emocje polityczne

"Nie zaobserwowaliśmy żadnej podwyższonej aktywnści obszarów mózgu zwykle zaangażowanych w rozumowanie logiczne" - powiedział Drew Westen z Emory University podsumowując wyniki badań nad badaniem reakcji mózgu w trakcie dokonywania wyborów politycznych - "Widzieliśmy natomiast silne pobudzenie powiązanych ze soba struktur emocjonalnych, w tym obszarów przypuszczalnie odpowiedzialnych za regulowanie emocji".

Cieszę się, kiedy nauka naukowo potwierdza moje długoletnie obserwacje.

13:14, lonegunman
Link Komentarze (3) »
niedziela, 16 lipca 2006
Masłowska w Machinie...
...wymienia ulubionego polskiego pisarza współczesnego. Jest nim niejaki Jan Dzban. Rośnie nam wieszcz narodowy.
16:54, lonegunman
Link Dodaj komentarz »
Godzilla kontra Godzilla

Japończyków podejrzewałem zawsze o poczucie humoru na poziomie prezydenta Kaczyńskiego. Tymczasem w najnowszej (chociaz z roku 2004) Godzilli (Godzilla: Final Wars) wystepuje pewien jaszczur łudzaco podobny do niesławnej amerykańskiej wersji. Oryginalny Godzilla wdeptuje go w ziemie po trwajacym 7,5 sekundy starciu. Uznałem to za dosyc zabawne. Film jako całośc jest średni, pojawia sie w Minja - syn Godzilli, będacy tym dla serii, czym Jar Jar Binks dla Gwiezdnych wojen. Mamy za to wszystkie wazniejsze potwory -  Rodana - ptaka smierci, trójgłowego króla Gidorah, pudla z dużymi uszami, ktorego nazwy nie pamietam (król jakos tam, pewnie Przemek Thiele by wiedział), wielkiego homara itd. Są też kosmici. I Amerykański Twardziel, który wyglada jak marszałek Budionnyj (no serio, nawet jest w szynelu).  Tak zwany kontekst kulturowy pozostaje nieco tajemniczy, trochę jakby scenariusz pisała surykatka albo wombat albo jakieś inne zwierze słabo spokrewnione z człowiekiem. No, ale pewnie Japończycy mieliby podobne wrażenie ogladając przygody Pyzy na mazowieckich ściezkach.

16:45, lonegunman
Link Komentarze (2) »
wtorek, 11 lipca 2006
O aborcji i gejach
Ziemkiewicz przytacza w Njusłiku zabawną historyjke o fali entuzjazmu, która ogarnęła środowiska gejowskie na wieść o odkryciu genetycznego podłoża homoseksualizmu (gejowski gen). Entuzjazm opadł, gdy 80% ankietowanych matek w USA stwierdziło, ze poddałoby sie aborcji, gdyby u ich dziecka wykryto wspomniany gen. Jedynym wyjściem byłby zakaz aborcji ze względów na upodobania seksualne potomka.
11:36, lonegunman
Link Komentarze (2) »
niedziela, 09 lipca 2006
Genetyczny polski antysemityzm

Gross wydał kolejną książkę o tym, jak Polacy starali sie dokończyć dzieła swoich sojuszników Niemców (dowodem na sojusznictwo jest oczywiście zaangażowanie kapitału niemieckiego w budowę na terenie Polski tzw. obozów koncentracyjnych, dzieki czemu stworzono wiele nowych miejsc pracy). Oczywiście pojawi sie teraz wiele głosów próbujących udowadniać, że Polacy nie wysysają antysemityzmu z mlekiem matki i w ogóle nikomu niczego nie wysysają. Próby te jak zwykle spełzną na niczym. Jedyną słuszną strategią jest szczere przyznanie się. Znacznie trudniej udowodnić, że się kimś nie jest, niż że sie kimś jest. Zatem musimy przyznać się, że jesteśmy jako naród - antysemitami. Unia Europejska powinna stworzyć specjalny program zwalczania antysemityzmu w Polsce i, ponieważ sprawa jest najwyższej wagi, przeznaczyc na niego co najmniej 100 mld euro. Amerykanie powinni znieśc wizy dla Polski, aby nieliczni, ale potencjalnie istniejący, nieantysemici mieli możliwość wyjechać z Polski. Arabowie powinni zaopatrzyc nas w ropę (z oczywistych względów), a Izrael udzielic pomocy w postaci bezpłatnych dostaw pomarańczy dla każdego dziecka, zagrożonego antysemityzmem (czyli dla wszystkich). W tej sytuacji Al-Kaida wycofa sie z planowania wszelkich zamachów bombowych, w których mogliby ucierpieć obywatele Polski, Strasbourg oddali pozwy o zwrot mienia pożydowskiego (żeby nie zaogniać sytuacji), a Niemcy, w zamian za zdjęcie z nich odium czempionów antysemityzmu, otworza swój rynek pracy. Plan jest genialny i za jego opracowanie poproszę o 10% kwoty uzyskanej z UE oraz dożywotnią dostawę pomarańczy.

12:47, lonegunman
Link Komentarze (5) »