Nie ma przypadków, są tylko znaki.
Zakładki:
Moja książka, bo sam ją napisałem.

Jak zostac milionerem w 24 godziny
Zaglądam
Locations of visitors to this page Pagerank dla www.lonegunman.blox.pl
Web Pages referring to this page
Link to this page and get a link back!
View blog authority
visited 28 states (12.4%)
Create your own visited map of The World or website vertaling duits?
wtorek, 27 grudnia 2011
Szczęki

Rozpakowanie prezentów i zabawa nimi zajęła dzieciakom tradycyjne 6 minut. Po tym czasie mogłem już przejąć kontrolę nad podchoinkowymi zakupami. Zajęły mnie przynajmniej na 12 minut. Niektóre z produktów chińskiej myśli technicznej zdołały się  popsuć, jeszcze zanim wystygły pierogi, ale nadmuchiwane szczęki zdążyłem uwiecznić na poniższym filmiku. Jeżeli dotrwają do lata, zamierzam latać nimi przed oknami sąsiadów, wywołując salwy śmiechu. Swojego.  

Update - rekin wybrał wolnośc i poszybował w przestworza. Ponieważ nad naszym domem przebiega korytarz lotniczy, więc spodziewam się doniesień składanych przez pilotów, o tajemniczym obiekcie latającym w kształcie 2-metrowego rekina-ludojada.

Update updatet'a - rekin sie odnalazł.

09:57, lonegunman
Link Komentarze (7) »
czwartek, 22 grudnia 2011
Antrakt

A w międzyczasie zapraszamy na Dymy i lustra.

16:36, lonegunman
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 12 grudnia 2011
20000 mil podmorskiej żeglugi ze Stevem Zissou

W płetwonurkowaniu, tym, co oddziela mężczyzn od mięczaków jest odporność na brak tlenu. Nie wiem, dlaczego zrobił się z tego taki fetysz, bo w końcu zawsze można po prostu wziąć większa butlę (o ile nurkujesz do 30 metrów), ale generalnie panuje opinia, że im mniej powietrza zużyjesz tym większym jesteś twardzielem.  Niestety, jak łatwo się domyślić, w trudnej sztuce nieoddychania jestem do bani. Co więcej, im mniej staram się oddychać, tym bardziej mnie ciągnie do mocnego sztachnięcia się, a jak dobrze zassać, to pół butli można w ten sposób  wciągnąć. Ostatnio na przykład, musiałem być  holowany do pontonu na rezerwie przewodnika, przez co, jak zapewniał inny uczestnik nurkowania, któremu powietrza pozostało na  całe 5 minut dłużej, ominął mnie widok 3-metrowej manty, rekina-młota i stada baraszkujących delfinów. Zużyłem w sumie 150 atmosfer tlenu, podczas gdy mój egipski divemaster tylko 50, ale jednak trochę mu nie wierzę, bo tyle to zużywają zwłoki w trakcie rozkładu.  

Tak więc, jak widzicie, lubię się zaciągać.

W celu zmniejszenia zużycia tlenu należy podczas nurkowania ograniczyć swoją ruchliwość, zaprzestać trawienia oraz zminimalizować straty energetyczne powstające przy myśleniu. I pewnie dlatego delfiny nigdy nie wynajdą iPada.

ps. I jeszcze pytanie konkursowe: jaki cenny ładunek przewoził, widoczny na obrazkach, legendarny statek Yolanda (obecnie w postaci wraku)? 

13:10, lonegunman
Link Komentarze (7) »
wtorek, 06 grudnia 2011
3DwHD

Obiecywałem, ze wersji 3D nie bedzie, ale ja kłamałem, a Wy i tak nie obejrzycie, więc w zasadzie jesteśmy kwita. Gdybyście z jakis bliżej nieznanych powodów chcieli jednak obejrzeć ten filmik (ale nie tutaj, tylko bezpośrednio na YT, bo tylko tam docenicie głębię obrazu porównywalną z Avatarem), to musicie dysponować telefonem LG 3d, ewentualnie  HTC Evo 3d lub telewizorem 3D (dobry prektekst, żeby go sobie kupić) albo mieć silnego zeza. Podobno zeza można się nabawić od oglądania filmów 3D.

ps. Nie, to nie jest product placement telefonów komórkowych. Reklamuje je całkowicie za darmo.

psps. Obraz migocze, bo to to resztki odzyskane z tej chińskiej 16 Gb karty SD, która okazała się karta 2Gb. Doigracie sie Chińczycy!  

 

     

14:45, lonegunman
Link Komentarze (1) »