Nie ma przypadków, są tylko znaki.
Zakładki:
Moja książka, bo sam ją napisałem.

Jak zostac milionerem w 24 godziny
Zaglądam
Locations of visitors to this page Pagerank dla www.lonegunman.blox.pl
Web Pages referring to this page
Link to this page and get a link back!
View blog authority
visited 28 states (12.4%)
Create your own visited map of The World or website vertaling duits?
środa, 29 listopada 2006
Rozluźnij się
Zauważyłem niepokojąca zależność - im mniej piszę, tym więcej mam klików na stronę. Dzisiaj się jednak nudze, więc piszę. To właściwie mogłoby być motto wszystkich blogów: Nudeo ergo piseo. Jakby co to prawa autorskie są moje. A teraz kolejna złota myśl: medium jest przekazem. Przyznaję, niezbyt odkrywcze, w dodatku juz chyba ktoś zbił na tym majątek. W normalnych warunkach jednak, jak ktoś głupi, to czyta GW i wierzy w to, że 13 grudnia generałowie uchronili Polskę przed pogromami Zydów i stoczeniem sie w nacjonalizm a'la Piasecki. Jak ktoś bogaty, to oprócz GW czyta Dziennik Polski, wyciąga średnią i obraz jaki uzyskuje, nie różni sie od rzeczywistości o wiecej niż 40-50%. Sa jednak sprawy, które takiemu uśrednieniu nie podlegają. I to mnie niepokoi, bo oznacza, że oprócz oczywistych spisków, szarych układów i łże-elickich matactw, istnieje spisek niemieszczący się  nawet  w paranoicznych snach Jarosława Kaczyńskiego, co samo w sobie jest dosyć przerażające. Chodzi mi o sprawę łódzkiego pogotowia. Kolesie jechali po pacjenta, podawali mu środek, dzięki czemu odchodził z tego swiata w bólu i strachu, a później sprzedawali go zakładowi pogrzebowemu. I tak przez wiele lat. 1500 zł za skórę. Hannibal Lecter to przy nich zabawny staruszek, koneser dobrej kuchni. I co? I pstro. Trwa nudny proces, z którego relacje ukazują się na 3 stronie Rzepy. Nie ma kamer, nie ma tłumów domagajacych się linczu, nie ma dyskusji nad ich publiczną egzekucją z użyciem ciężkiego sprzętu drogowego. Sprawą O.J. Simpsona Ameryka żyje do dzisiaj. Łódzccy weseli sanitariusze byli njusem przez jakies pół roku. Spisek światowego porozumienia firm pogrzebowych? A może pavulon stosuje się powszechnie w celu odciążenia systemu emerytalnego, a tylko Łódź zaliczyła wtopę? I z tym pytaniem zostawiam Państwa do następnego usłyszenia i zobaczenia.
13:09, lonegunman
Link Komentarze (4) »
wtorek, 28 listopada 2006
Demokratyczny dowód na istnienie lub nieistnienie szatana

08:56, lonegunman
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 listopada 2006
Ostatni Thorgal
Ukazuję sie dzisiaj. Nr 29 - "Ofiara". Trzydzieści lat życia. Ech....
09:00, lonegunman
Link Komentarze (1) »
piątek, 24 listopada 2006
Polskie sukcesy

Obraz "Jasminum" w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego zdobył pierwszą nagrodę, "Złote Zęby", w kategorii film fabularny na zakończonym w Chicago 18. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce.

Festiwal ogladało zapewne trzech panów z polskiej ambasady i jeden bezdomny, ale ważniejsza wydaje sie nazwa głównego trofeum, jakże trafnie przedstawiajaca mroczny przedmiot pożądania przeciętnego Polaka.

09:20, lonegunman
Link Komentarze (3) »
czwartek, 23 listopada 2006
Mata Hari
Czytając ten blog, ktoś mógłby pomyśleć, że mam dosyć żałosne życie dzielone pomiędzy traceniem wzroku na necie a traceniem czasu na bezsensowne wpisy. Nic bardziej błędnego. Otóż np. wczoraj kupiłem sobie matę do tańczenia (79 zł na allegro). No, w gruncie rzeczy, kupiłem dzieciom. Matę podłącza się do komputera, komputer do telewizora, odpędza się dzieci i można potańczyć. Właściwie będzie to można nazwać tańcem w dniu, w którym Michael J. Fox wygra "Taniec z gwiazdami". Ale w każdym razie chodzi o to, żeby w odpowiednim momencie nacisnąć odpowiednią strzałkę. Na tej macie. Polecam. Się łaskawej pamięci.
14:44, lonegunman
Link Komentarze (8) »
środa, 22 listopada 2006
Czy wiecie, że...
...serce Chopina wróciło do kraju w butelce koniaku? Świat jest pełen takich nic nieznaczących acz fascynujacych zaskoczeń.
10:50, lonegunman
Link Komentarze (2) »
sobota, 18 listopada 2006
Kolesie w mesiach

Oto moje nowe, przyszłe auto, na które trafiłem przeszukując Amazon w poszukiwaniu pewnego rzadkiego XVI-wiecznego manuskryptu. Twardsze od humvee, seksowniejsze od BMW. Zdaje się, że czymś takim wieżli Luke'a Skywalkera na egzekucję w przewodzie pokarmowym Sarlaaka?

Uzupełnienie: oto oryginalny pojazd ze SW. Pewne rodzinne podobieństwo można zauważyć. A przy okazji na tej stronie można porównać trzy wersje oryginalnych (czyli jedynych prawdziwych SW). Wzruszyło mnie, że w ostatniej wersji usunęli brwi Vaderowi, żeby jego wygląd był kompatybilny z nową trylogią (jak pamiętamy, młody Vader przysmażył sie nieco w lawie).

22:44, lonegunman
Link Komentarze (3) »
piątek, 17 listopada 2006
Szatan vs Steve Irwin

Pamiętacie jak w South Parku Szatan wyrzuca Steva Irwina ze swojego balu kostiumowego? (Irwin ma ogończe wbitą w okolicach serca. Szatan: No nie stary, jeszcze za wcześnie na robienie takich żartów, ludzie są nieprzygotowani. Irwin: Ale to naprawdę ja! Szatan: W takim razie nie masz kostiumu, a to bal kostiumowy, musisz stąd wyjść). Sadziłem, ze żart jest raczej abstrakcyjny, a tymczasem Halloween przyniósł, że tak powiem, wysyp Steve'ów Irwinów.

10:21, lonegunman
Link Komentarze (14) »
poniedziałek, 13 listopada 2006
Hasło wyborcze roku

Zofia Wódka kandydująca do rady miejskiej Zawiercia: "Wódka - najlepszy wybór". Serwer Komisji Wyborczej padł, więc nie wiadomo, czy zawiercianie dokonali najlepszego wyboru.  

Z ostatniej chwili: Wódka nie przeszła. Benc, Grzyb i Flak przeszli, a Wódka nie.

08:33, lonegunman
Link Komentarze (2) »
czwartek, 09 listopada 2006
Świat dziwnych atraktorów

Prokurator generalny Rosji powiadomił, że suma łapówek wręczanych skorumpowanym urzednikom w tym kraju przekroczyła już wysokość budżetu federalnego Rosji. Przeciętnie urzędnik może za uzyskane łapówki kupić w ciągu roku 200-metrowe mieszkanie. Wot, kraj, którego rozumem nie pojmiesz, a linijką 20 centymetrową nie zmierzysz.

Pomimo wzrostu wydatków na zbrojenia deficyt budżetowy USA spadł w ciągu 3 lat o połowę. Zmniejszyła się także wysokość podatków. Mniejsze podatki=szybszy rozwój=mniejszy deficyt! Dotarło, lewackie pogrobowce Keynesa?!

79% Amerykanek (i tylko 64% Amerykanów) zgadza się ze stwierdzeniem: "To normalne, że kobieta zajmuje się domem, a nie chodzi do pracy".

W Polsce reaktywowane zostały prawie wszystkie pułki ułańskie istniejące przed wojną. Tutaj na pierwszym planie jakieś pisy, popisy, lesiaki, kara śmierci za rzucanie papierków w szkole, a tymczasem w prawdziwym życiu 4 tysiące ludzi bierze udział, w pełnym uzbrojeniu, w rekonstrukcji bitwy pod Grunwaldem, pan Gienio z panem Stefanem tworzą zastępy ciężkozbrojnych, pułki ułańskie, powstają kuźnie specjalizujące się w wyrobie kolczug importowanych do USA i stocznie produkujace drakkary. Pojawia sie dramatyczne pytanie, gdzie naprawdę bije serce tego kraju i czy kolczugami będziemy w stanie spłacić F16. 

14:13, lonegunman
Link Komentarze (12) »
Pogadajmy poważnie

Przy okazji  zamiast durnych lewackich ankiet zamieszczanych przez trudnego, coś poważnego, wpisującego sie w melancholijny nastrój listopadowy.

 

13:42, lonegunman
Link Dodaj komentarz »
środa, 08 listopada 2006
He is back

Dotychczasowy gubernator Kalifornii, reprezentujący Partię Republikańską Arnold Schwarzenegger będzie pełnił swój urząd przez drugą kadencję, dzięki zwycięstwu wyborczemu odniesionemu we wtorek.

Zawsze mnie dziwiło, że aczkolwiek inteligencja przeciętnego Amerykanina nie wznosi się zazwyczaj powyżej poziomu Lemoniadowego Joe, to w większej grupie potrafia zachowywać się bardzo racjonalnie. Mojej opinii nie zmienia nawet fakt, że Dablja wywiera nacisk na rząd polski, aby ten pozbył się mniejszości gatunkowej neandertalczyków (czyli LPRu) ze swego grona. Nie chodzi o to, ze to zły pomysł.  Problem w tym, że w odróżnieniu od Amerykanów, większa masa Polaczków zawsze zareaguje w sposób irracjonalny i dzięki temu neandertalczycy nie tylko pozostaną w rzadzie, ale właśnie dostali swoją szansę zaistnienia w wyborach. Zdaje się, że Amerykanie też już to zrozumieli, bo robią wszystko, by się upewnić, że polskie F16 Atlantyku drugi raz nie przelecą. 

09:10, lonegunman
Link Komentarze (5) »