Nie ma przypadków, są tylko znaki.
Locations of visitors to this page Pagerank dla www.lonegunman.blox.pl
Web Pages referring to this page
Link to this page and get a link back!
View blog authority
visited 28 states (12.4%)
Create your own visited map of The World or website vertaling duits?
Blog > Komentarze do wpisu
20000 mil podmorskiej żeglugi ze Stevem Zissou

W płetwonurkowaniu, tym, co oddziela mężczyzn od mięczaków jest odporność na brak tlenu. Nie wiem, dlaczego zrobił się z tego taki fetysz, bo w końcu zawsze można po prostu wziąć większa butlę (o ile nurkujesz do 30 metrów), ale generalnie panuje opinia, że im mniej powietrza zużyjesz tym większym jesteś twardzielem.  Niestety, jak łatwo się domyślić, w trudnej sztuce nieoddychania jestem do bani. Co więcej, im mniej staram się oddychać, tym bardziej mnie ciągnie do mocnego sztachnięcia się, a jak dobrze zassać, to pół butli można w ten sposób  wciągnąć. Ostatnio na przykład, musiałem być  holowany do pontonu na rezerwie przewodnika, przez co, jak zapewniał inny uczestnik nurkowania, któremu powietrza pozostało na  całe 5 minut dłużej, ominął mnie widok 3-metrowej manty, rekina-młota i stada baraszkujących delfinów. Zużyłem w sumie 150 atmosfer tlenu, podczas gdy mój egipski divemaster tylko 50, ale jednak trochę mu nie wierzę, bo tyle to zużywają zwłoki w trakcie rozkładu.  

Tak więc, jak widzicie, lubię się zaciągać.

W celu zmniejszenia zużycia tlenu należy podczas nurkowania ograniczyć swoją ruchliwość, zaprzestać trawienia oraz zminimalizować straty energetyczne powstające przy myśleniu. I pewnie dlatego delfiny nigdy nie wynajdą iPada.

ps. I jeszcze pytanie konkursowe: jaki cenny ładunek przewoził, widoczny na obrazkach, legendarny statek Yolanda (obecnie w postaci wraku)? 

poniedziałek, 12 grudnia 2011, lonegunman

Polecane wpisy

  • Chiński obrazek

    W zamierzchłej przeszłości można było kupić od zaprzyjaźnionego marynarza chińskiobrazek, na którym, dzięki wyrafinowanym chińskim trickom z lampkami choinkowym

  • Prometeusz

    Film okazał się znacznie lepszy niż zapowiedzi w Gazecie Wyborczej, co jest bardzo dziwne, bo GW zwykle ma przecież rację. Z dużą ulgą stwierdziłem, że Scotta n

  • Szczęki

    Rozpakowanie prezentów i zabawa nimi zajęła dzieciakom tradycyjne 6 minut. Po tym czasie mogłem jużprzejąć kontrolę nad podchoinkowymi zakupami.Zajęły mnie przy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
tranikowa
2011/12/12 16:53:31
podobno nurkowanie jest bardzo nieekologiczne
-
2011/12/12 18:43:31
Bo się zużywa powietrze?
-
leniuch102
2011/12/13 14:57:40
Umiejętność nieoddychania przychodzi z wiekiem.
-
Gość: Emmanuel Goldstein, *.asternet.pl
2011/12/14 15:25:13
Ja tam bym się nie przejmował. Wizje 3-metrowych mant, wielorybów-młotów itp. to efekty niedotlenienia mózgu.
-
2011/12/21 15:35:29
Ale co wiozła Yolanda!? Dlaczego nikogo to nie rozbawiło?! Dlaczego nikt nie skomentowal mojej odwagi przy spotkaniu oko w oko z barrakudą (nie ta Barrakuda) oraz węzowidłem!? Oraz Nemo.
-
Gość: magda, *.srv.volvo.com
2012/01/11 01:29:38
ceramike wiozla Yolanda? klozetowa? tak to widze...
-
2012/01/11 09:30:00
No, nareszcie...! Gratuluje wygranej. Szkoda, ze nie ma nagrod. Nie bylo to jakies nadzwyczaj trudne zadania, ale chyba wszyscy wstydzili sie slowa "klozetowa".