Nie ma przypadków, są tylko znaki.
Locations of visitors to this page Pagerank dla www.lonegunman.blox.pl
Web Pages referring to this page
Link to this page and get a link back!
View blog authority
visited 28 states (12.4%)
Create your own visited map of The World or website vertaling duits?
Blog > Komentarze do wpisu
The next big thing

Po nadzwyczaj sprawnie przeprowadzonej akcji wciskania HD (90% posiadaczy supercienkich, wypasionych telewizorów 1080p nadal ogląda na nich telewizję PAL, co oznacza, że równie dobrze mogliby wbijać nimi gwożdzie w ścianę), nie tak już udanej próbie omamienia klientów Blue-ray'em oraz zupełnie nieudanym wyścigu na MHz, masoneria stojącą za koncernami elektronicznymi wpadła na pomysł wylansowania trójwymiaru. Jest to dosyć żałosne posunięcie świadczące o wyczerpywaniu się pomysłów na elektronikę użytkową. Płyty gramofonowe zostały zastapione przez taśmy, taśmy przez CD, ale próba wprowadzenia DVD-audio zakończyła sie totalną klapą, bo różnice w jakości dżwięku były już poza zasięgiem ludzkiego słuchu. Na szczęście pojawiło się MP3. Ale co dalej, że pozwolę sobie na tak dramatyczne pytanie? Ściana. 

3D jest rozpaczliwym ruchem, bo już nasi pradziadkowie mogli podziwiać stereowypukłości szwaczek i praczek dorabiajacych jako stereomodelki. Sam pamiętam z kolei kultowy film produkcji radzieckiej "Zabawy zwierząt" wyświetlany w kinie Oko. Było to unikatowe w skali światowej kino wyświetlające tylko jeden film (no, może było tych filmów ze trzy, wszystkie dla miłośników zwierząt). 

Rewolucja 3D miała nas dopaść przy okazji Beowulfa, z wychodzącą z ekranu tylną wypukłością Angeliny Jolie, zwieńczoną figlarnym ogonkiem, ale nawet on nie wywołał masowego zrywu powstańczego przeciwników płaskiego obrazu.  

Obecny szturm został już lepiej przygotowany. Od przynajmniej roku wszystkie filmy dla dzieci puszczane są w kinach w 3D, atmosferę podkręca Avatar, NVidia wypuściła okulary 3D, Fuji steoreoaparat, a Hyundai, LG i Samsung monitory do trójwymiaru. Oczywiście, stosowane w powyższych przypadkach technologie są zazwyczaj ze sobą niekompatybilne, a  najdalej zaszło Fuji robiąc aparat, z którego zdjęcia można ogladać na nim samym, specjalnej miniaturowej ramce wideo kosztującej prawie 2000 zł oraz na zdjęciach lentikularnych 6 dolarów za sztukę.

Po tej przydługiej, rytualnej filipice skierowanej przeciwko konglomeratowi elektroniczno-marketingowemu próbującemu po raz kolejny zmusić nas do zakupu rzeczy, których niepotrzebujemy,   z pokorą przyznaję, że jak zwykle uległem kuszeniu i zaopatrzyłem się w Finepix'a 3D. Oczywiście nie mogę wam pokazać zrobionych w ten sposób zdjęć, chyba, że sami go też kupicie. Po przerobieniu na bardziej popularne anglify wygladają one tak jak poniżej. I proszę nie narzekać, ze nieostre, bo do anglifów potrzebne są czerwono-zielone okulary, więc jeżeli macie takie akurat w domu, to uważajcie, żeby się nie przestraszyć, niczym widzowie braci Lumiere po raz pierwszy oglądający wjazd pociągu na stację.

Spragnionych wiekszej ilości trójwymiaru zapraszam tutaj.  

sobota, 05 grudnia 2009, lonegunman

Polecane wpisy

  • Chiński obrazek

    W zamierzchłej przeszłości można było kupić od zaprzyjaźnionego marynarza chińskiobrazek, na którym, dzięki wyrafinowanym chińskim trickom z lampkami choinkowym

  • Prometeusz

    Film okazał się znacznie lepszy niż zapowiedzi w Gazecie Wyborczej, co jest bardzo dziwne, bo GW zwykle ma przecież rację. Z dużą ulgą stwierdziłem, że Scotta n

  • Szczęki

    Rozpakowanie prezentów i zabawa nimi zajęła dzieciakom tradycyjne 6 minut. Po tym czasie mogłem jużprzejąć kontrolę nad podchoinkowymi zakupami.Zajęły mnie przy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/12/05 22:06:27
Ja tam 3 d lubie - wlasnie wrocilam z christmas carol, i kolejny raz stwierdzam, ze ogladanie w tym wymiarze jest o wiele ciekawsze.
-
Gość: Hjuston, 166.205.6.*
2009/12/06 23:51:34
Ja nie lubie Bo w tych okularach wygladam jakos tak malo sexy
-
Gość: Hjuston, 166.205.6.*
2009/12/06 23:55:07
nie na temat
m.gazeta.pl/mobile/wiadomosci/1,80271,7335061,Wybuch_samochodu_zony_szefa_polskiego_MSZ.html
czy to twoi sasiedzi?
-
lonegunman
2009/12/07 15:07:08
Wydarzylo sie to nie dalej niz 30 km ode mnie. Az mi czapke zdmuchnelo. Jakos nikt nie podjal watku tematyki zdjec - ku mojemu rozczarowaniu (szczegolnie tych w zalaczonym linku).
-
hjuston
2009/12/07 16:51:24
czy ty myslisz, ze ktos jeszcze w ogole klika w jakies linki? ale kliknelam. niezla kolekcja.
-
leniuch102
2009/12/09 15:26:14
mozna mu zajrzeć do paszczy, temu gadu.
aparat ekstra, ale te twoje bibeloty co pofotografowałeś trochę obrzydliwe.
rogowo kościane panopiktum, pewno sąsiedzi straszą wami dzieci.

BTW dość duże rogi i dość mały członek.