Nie ma przypadków, są tylko znaki.
Locations of visitors to this page Pagerank dla www.lonegunman.blox.pl
Web Pages referring to this page
Link to this page and get a link back!
View blog authority
visited 28 states (12.4%)
Create your own visited map of The World or website vertaling duits?
Blog > Komentarze do wpisu
Non omnis Moriarty

Starość nadchodzi, kiedy zamiast, jak każdy normalny meżczyzna, myśleć co 10 minut o seksie, zaczynasz zastanawiać się, czy wolisz zostać skremowany, czy raczej tradycyjnie się rozkładać. Zwolennicy kremacji często podnoszą argument, że oni przynajmniej nie obudzą się sześć stóp pod ziemią.  Przebudzenie w środku pieca kremacyjnego też jednak nie należy do przyjemności.

Jeżeli o mnie chodzi, mógłbym zostać zjedzony. Oczywiście, po wykorzystaniu wszystkich cześci zapasowych. Nawet wymyśliłem sobie kiedyś nick: sorengreen, bo kojarzył mi się z filmem "Soylent green" propagującym takie praktyczne rozwiązanie kwestii żywnościowych. No, ale w sumie i tak zostaniemy ostatecznie zjedzeni i trafimy w wielkie koło troficznej samsary, więc to rozwiązanie niczego specjalnie nie zmienia. 

Podejrzewam też, że to, czy zostanę pochowany w trumnie ze złoceniami i atłasowymi kutasikami, czy w pudełku po butach, w ogródku koło chomika, też nie ma znaczenia, ale w tych sprawach nie można mieć nigdy pewności, a pomyłka może być nienaprawialna.

Już neandertalczycy przywiązywali wielką wagę do pogrzebów (dopóki ich nie zjedliśmy), więc być może los naszych doczesnych szczątków nie jest zupełnie pozbawiony znaczenia. Mogę sobie wyobrazić np. scenę, w której na Sądzie Ostatecznym, Bóg w zdumieniu patrzy na nieliczną grupkę wskrzeszonych i pyta: "Naprawdę nie powiedziałem wam, że zmarłych macie grzebać w piramidach wycelowanych w Syriusza, w pozycji półsiedzącej, z twarzą zwróconą w stronę Mekki? Byłem pewien, że komuś to mówiłem....". Albo w punkcie Omega, kiedy już nauczymy się sterować entropią,  zbierać rozproszoną po Wszechświecie informację i zamieniać ją z powrotem w materię - co będzie stanowiło ekwiwalent wskrzeszenia ciałem- jakiś bug w oprogramowaniu, sprawi, iż będzie to możliwe tylko wobec osób pochowanych w dębowych trumnach: "Sorry, ale podał się Pan kremacji, udało nam się odzyskać Pańskie ciało, ale jedynie w dwóch wymiarach. W tej postaci może Pan zamieszkać w odrestaurowanej specjalnie na Pana potrzeby wersji "Reksia racjonalizatora". Ta sprawa naprawdę wymaga przemyślenia.               

czwartek, 12 listopada 2009, lonegunman

Polecane wpisy

  • Chiński obrazek

    W zamierzchłej przeszłości można było kupić od zaprzyjaźnionego marynarza chińskiobrazek, na którym, dzięki wyrafinowanym chińskim trickom z lampkami choinkowym

  • Prometeusz

    Film okazał się znacznie lepszy niż zapowiedzi w Gazecie Wyborczej, co jest bardzo dziwne, bo GW zwykle ma przecież rację. Z dużą ulgą stwierdziłem, że Scotta n

  • Szczęki

    Rozpakowanie prezentów i zabawa nimi zajęła dzieciakom tradycyjne 6 minut. Po tym czasie mogłem jużprzejąć kontrolę nad podchoinkowymi zakupami.Zajęły mnie przy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
hjuston
2009/11/12 14:58:18
najlepiej sie skremuj i proch oddaj zonie zeby go wsadzila do solniczki, zmieszala z sola i posypywala tym kanapki. bedzie romantycznie. (btw to nie moj pomysl, to pomysl prezesa federacji geja).
-
Gość: Max Koluszky, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2009/11/12 22:23:56
"Bes sęsu"! Niby jak prezes federacji geja może mieć żonę? Hę?
-
lonegunman
2009/11/13 08:55:12
wlasciwie to chodzi o prezesa federacji GAJA, ale nadal bez sensu, bo takie rozwiazanie nie zmniejsza ecological footprint (gazy cieplarniane ulatniajace sie podczas kremacji!).
-
Gość: magda, *.srv.volvo.com
2009/11/13 15:36:27
no to cudnie, zaczelam o tym myslec... a maz wlasnie moje zyciowe ubezpieczenie podejrzanie podniosl... matko, czy ja mam juz sobie pudelko po butach szykowac?!
-
leniuch102
2009/11/13 16:57:24
he he.
he.

przelej mi 300 pktów pejbeka.
-
lonegunman
2009/11/14 10:13:42
magda: niekoniecznie. Niech on pierwszy probuje twojego jedzenia.
len: splacone