Nie ma przypadków, są tylko znaki.
Locations of visitors to this page Pagerank dla www.lonegunman.blox.pl
Web Pages referring to this page
Link to this page and get a link back!
View blog authority
visited 28 states (12.4%)
Create your own visited map of The World or website vertaling duits?
Blog > Komentarze do wpisu
Między nami jaskiniowcami

Guanczowie stosowali dosyć nietypowy model rodziny, czyli poliandrię, dzięki której kobieta mogła mieć kilku mężów. Być może była to zaszłość z czasów, gdy na jedna wyspę przypadała jedna kobieta (jeżeli Guanczowie zostali zesłani na Wyspy Kanaryjskie jako przestępcy, mogli cierpieć na dotkliwe niedobory płci pięknej). Była to generalnie cywilizacja o wysokim stopniu równouprawnienia i nic dziwnego, że szybko cofnęła się do poziomu jaskiniowców uważających przepaski biodrowe z kanarków za rozwiązanie high-tech.

Mimo wszystko, Guanczom udawało się powstrzymywać konkwistę Kanarów w sumie przez prawie sto lat (1402-1495), co jest całkiem imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę, że wielkie imperia Azteków i Inków upadły w pięć. Co więcej, geografia Wysp Kanaryjskich, a dokładniej sam fakt, że są wyspami,  raczej nie ułatwiał długotrwałego oporu. Musiało to w jakimś stopniu przypominać prowadzenie wojny partyzanckiej w piaskownicy.

W końcu, w 1496 roku, stara kobieta z Teneryfy oznajmiła Hiszpanom, że: "nie ma już z kim walczyć, nie ma się kogo bać, wszyscy są martwi", co było jednym z tych lakonicznych zdań, których wymyślaniem trudzą się podbijane ludy, żeby pozostać na kartach historii.  

 

Znajdź Guancza na powyższym obrazku.  

wtorek, 03 listopada 2009, lonegunman

Polecane wpisy

  • Chiński obrazek

    W zamierzchłej przeszłości można było kupić od zaprzyjaźnionego marynarza chińskiobrazek, na którym, dzięki wyrafinowanym chińskim trickom z lampkami choinkowym

  • Prometeusz

    Film okazał się znacznie lepszy niż zapowiedzi w Gazecie Wyborczej, co jest bardzo dziwne, bo GW zwykle ma przecież rację. Z dużą ulgą stwierdziłem, że Scotta n

  • Szczęki

    Rozpakowanie prezentów i zabawa nimi zajęła dzieciakom tradycyjne 6 minut. Po tym czasie mogłem jużprzejąć kontrolę nad podchoinkowymi zakupami.Zajęły mnie przy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: vazq, *.nplay.net.pl
2009/11/03 23:20:06
pff... stoi za aparatem
-
hjuston
2009/11/03 23:37:54
a propos jaskiniowcow i ilosci kobiet na jednego mezczyzne to ogladalam ostatnio ten film
www.apple.com/trailers/universal/landofthelost/
film jest dosc zenujacy, ale z drugiej strony w sumie nawet momentami zabawny. musialam go obejrzec bo jestem wielbicielka Will Ferrella. mysle, ze tobie- wielbicielu jaskiniowcow i kosmitow ten film moze sie spodobac. polecam wiec.
-
lonegunman
2009/11/04 09:11:23
vazq: smieszne, smieszne...troche zbyt oczywiste, ale nadal smieszne.
hju: jezeli chodzi o zenadne, smieszne filmy to polecam "Year One". Troche w stylu Zywota Briana, tylko z wieksza iloscia fekalnych zartow. Wlasciwie nie pamietam amerykanskiej komedii (wlaczaja w to tzw. komedie romantyczne), ktora obylaby sie bez puszczania wiatrow.
-
Gość: vazq, *.dynamic.gprs.plus.pl
2009/11/07 11:16:34
w obecnym stanie psychicznym to maximum mozliwosci humorystyczno-komentatorskich
-
lonegunman
2009/11/07 23:06:07
nie, no nie desperuj, nie bylo tak zle...
-
Gość: Hiszpanka, *.dynamic.gprs.plus.pl
2009/11/10 00:12:59
Widzę, że temat "kanaryjskiego łącznika" niezdrowo Gumiaka zafascynował. A żonka się nudzi... I czeka... sama...
"nie ma już z kim walczyć"...